Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Veebimajutus

Oletame, et said valmis oma veebidokumendi e. kodulehe. Loogiline on nüüd see looming avalikustada. Kuidas seda siis teha?
Selleks pead sa kopeerima oma dokumendi Veebiserverisse.
Seda saab teha Web Hosting'u (ISP e. Internet Service Provider) abil.
(Edaspidi kasutan sõna hosting.)

Alustada oleks vaja sellest, et mõelda milline saab olema sinu veebisaidi domeeni (Domain Name) nimi. See nimi on unikaalne ning selle abil leiavad serverid üle kogu maailma sinu veebilehe ülesse.

Domeeni nimi peaks olema:

Nüüd, kus nimi on valitud, tuleb mõelda kui palju veebiruumi sinu dokument vajab. Tasuta veebiruumi pakutakse u. 10MB-1GB. Tavalise kodulehe jaoks sellest piisab ning vajadusel saab seda mõistliku hinna eest juurde osta.
Oluline on siiski mõelda sellele, mida sa oma saidiga tulevikus teha kavatsed. Kui koduleht hakkab sisaldama rohkesti pilte, fotosid, graafilisi kujundeid jne. siis kasvab ka järsult veebiruumi vajadus. Sellest tuleneval aeglustub ka allalaadimis kiirus. Sellisel juhul on mõtet kaaluda tasulist hostingu varianti.
Tasuta veebiruumiga kaasneb ainult see häda, et hostingu pakkujad lisavad sinu saidile oma v. sponsorite reklaame, bannereid ja muud pahna. Peale selle lisatakse sinu domeeni nimele ka teenuse pakkuja nimi.
Näiteks: http://minusait.angelfire.com
Kui need asjad sind ei häiri (ja miks peaksidki! Tänapäeval pole reklaami eest kuskil pääsu ja milleks maksta kui tasuta saab.) siis allpool on nimekiri mõnedest tasuta hostingu pakkujatest.

Eelpool nimetatute hostingu pakkujate kohta saad lugeda siit.