Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Windows 7 sissejuhatus

windows_7.png

Microsoft'i uus operatsioonisüsteemi nimega Windows 7, mis on praegu saadaval neljas versioonis.

Need on: Windows 7 Starter (ainult 32-bit versioon), Windows 7 Home Premium (n.ö. kodukasutajatele) ja Windows 7 Professional ning Windows 7 Ultimate.

Millised muudatused pärast installeerimist siis silma torkavad? Esmalt teistsugune tegumiriba, kus automaatselt koondatakse ühe programmi eri aknad ühe nupu alla, mis töötab ka programmi käivitamise otseteena. Sellele nupule vajutades kuvatakse akende reaalajas eelvaated.
Kui võtta suvalise akna ülaäärest kinni ja see lohistada vasakusse või paremasse ekraani äärde, siis automaatselt muudetakse see poole ekraani suuruseks vastavas servas.
Kataloogide asemel on Librariesi- ja Favouritesi-nimelised kataloogipuud, mis efektiivselt töötavad kui otseteeribad kasutaja vabalt valitud ja loodud hoiukohtadele ning Windows võtab neid vaikimisi eelistatud kataloogidena (virtuaalsed kataloogid).
Selliseid väikseid uuendusi on veel kuhjaga ja annab lootust, et tegemist on tõesti hea asjaga.

Keskmise ja levinud riistvara ning tavaliste programmidega Windows 7'el. probleeme ei ole kui väljaarvata mõned spetsiifilised programmid ja ajurid (driver's).

Kodukasutaja versioon Windows 7-st tuleb nii 32-bit ja 64-bit versioonina.

Windows 7 plussideks võib lugeda:

Täienduseks on ka see, et kasutuses mitte olevad Windowsi aknad ei tarbi videomälu ressursse. Selle tulemuseks on suhteliselt väheste riistvaraliste nõudmistega kiirem süsteem.

Windows 7's on kaasas Internet Explorer 8 veebilehitseja, kus tavakasutajal on oluliselt lihtsam navigeerida.

Uus otsingusüsteem lubab otsida informatsiooni samaaegselt nii oma kompuutrist, kui ka internetist.

Täielikult on muudetud töölaua allääres asuvat Windows 7 tegumiriba (Windows Taskbar):

Start menüüsse ilmusid nn. "väljakargavad loetelud" (JumpLists): Iga programmiga eraldi on nüüd seotud need failid, milledega on töötatud.

Töötamine traadita võrkudega on tehtud lihtsamaks ja mugavamaks: saab vaadata nende võrkude kogu loetelu ja vajaliku võrguga ühenduse saamiseks piisab ühestainsast hiireklõpsust.

Kõige parem uudis on ehk see, et teda võib isegi installeerida vanasse Windows XP masinasse, mis ei tahtnud sobida Windows Vista'le.

Miinimum nõuded:
1GHz 32-bit vői 64-bit protsessor
1GB süsteemi mälu
16GB kõvaketta ruumi
DriectX 9 tugi, koos 128 MB graafika mäluga (Aero käivituseks)
DVD-R/W Drive
Interneti ühendus

Mis on 32-bit või 64-bit protsessor

Tihti küsitakse, mis vahe on 32-bit'isel ja 64- bit'isel Windowsi versioonil? Ma ei hakka tehnilisse terminoloogiasse laskuma ja seletan lihtsalt:
64-bit'ine protsessor suudab töödelda suuremat andmemahtu korraga kui 32-bit'ine. Selle tulemusena kompuutri jõudlus ja kiirus suureneb. Ehk teisisõnu - saad rohkem programme korraga töös hoida.

Kuidas teha kindlaks, millise Windows vesiooniga on sinu kompuuter?

Vali Start-->Control Panel-->System and Security-->System
System all näed millise versiooniga on tegemist.

Meeles tuleb pidada, et hetkel on veel enamik programme ja ajureid (driver's) 32- bit versioonidele kuid asi paraneb pidevalt. Seega kasutades 64-bit'ist versiooni peavad olema ka vastava versiooni ajurid.



Punane Nool Vasak Punane Nool