Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Veebisaidi optimeerimine

S aidi optimeerimine võib mõnele esialgu tunduda üleliigse tegevusena kuna interneti kiirus suureneb pidevalt. Sellegi poolest on optimeerimine vajalik allalaadimis kiiruse suurendamiseks.

Allalaadimis kiirus on alaline probleem.

Võid palju aega ja vaeva kulutada disaini loomisel kuid kõik on asjata. Miks? Sellepärast, et sinu veebilehe külastaja peab ootama kuni sinu
leht laeb alla. Sul on ainult mõned sekundid selleks, et vaatajat mõjutada. Ei saa ka lootma jääda interneti kiirusele sest enamik kasutajaid "imeb" internetti läbi 56K õlekõrre. Peamised kiirust pidurdavad tegurid on reklaam ja katkised lingid. Reklaamid on tüütud ja aeglustavad allalaadimist. Optimeerides saiti saame kiirendada allalaadimist kus reklaam haaratakse kaasa kuid mille sisu jääb küberruumi hõljuma. Soovitav lehekülje suurus oleks umbes 30K koos piltidega.

Mõtle korralikult läbi millised on sinu saidi võtmesõnad. Võtmesõnad peavad korduma lehekülje tekstis. Näiteks sa kirjutad teksti: "Loodan, et siit leiate palju huvitavat informatsiooni ja nõuandeid ning nippe." Info ja nõuanded, mille kohta? Oletame,et oled mootorrattahuviline. Sellisel juhul peaksid kirjutama umbes nii:

<h2>Tere tulemast kõik mootorrattahuvilised Siit leiate informatsiooni mootorrataste kohta.</h2>