Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Korrektselt kirjutatud veebileht

H uvitav sisu peab olema ka hästi vormistatud. Grammatiliselt õige ja vigadeta kirjutamine on oluline. Kirjavigadega ja lohakas tekst näitab autori hoolimatust lugeja suhtes.

Kasuta Linke

Kui suudad siis väldi "Klikka siia" väljendit. See sõnapaar võib rikkuda kogu lehekülje. Lugeja arvab, et tegemist on mingi kommerts-juraga ning ei hakka edasi lugema.
Kasuta linke teksti sees. Kui võimalik siis lisa lingile kommentaar või kasuta lingis title elementi. Siis saab lugeja paremini aru kuhu edasi minna.

Hoia oma veebileht omanäoline

Püüa oma sait luua selliselt, et külastajad tunneksid ära autori käekirja. On hea tunda, et lehekülje taga on inimene aga mitte robot v. automaat. Jäta endast mingid koordinaadid. ( meiliaadress, telefon, kodune aadress või lihsalt oma nimi ) Need pole tingimata kohustuslikud kuid hea on saada tagasisidet külastajatelt. Inimesed võivad osutada puudustele ja pakkuda omaltpoolt soovitusi mis tuleb kasuks oma veebilehe paremaks muutmisel.

Mugav navigeerimine

Paljudes veebisaitides võib näha suunavaid märguandeid nagu "Edasi", "Tagasi", "Ülesse", "Alla" jne. Kui sa nüüd siit satud sellisele lehele siis ei oska sa arvata kuhu need lingid edasi viivad. Nii muutub vaatamine sihituks ringikolamiseks. Ainult sisukorra tabel siin ei aita. Link peab andma mingi vihje selle kohta kuhu ta sind viib. Eelistatavalt mõni märksõna sisu kohta. Vaataja peab aru saama, mida link pakub ja tegema ise oma valikud. Pole hea sundida vaatajat stiilis
"mine-sinna tule-tänna".