Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Navigeerimine

V eebisaidi üks tähtsamaid elemente on navigeerimine. Kui vaatajale ei anta võimalust lehel kuhugi liikuda siis ta lihtsalt lahkub sealt. Enne kui alustad navigeerimis tabelitega, mõtle põhjalikult milline saab olema sinu saidi struktuur. S.t. kuhu ja millele sinu lingid viitavad. Vaatajal peab olema kohene juurdepääs kõige olulisemale.

Organiseerimine

Võta paber ja pliiats ning visanda lehekülje kogu laotus. Nüüd pead otsustama kuskohas lehel hakkab asetsema navigeerimis tabel, menüü, pildikaart või mõni muu navigeerimist võimaldav element. Pea meeles, et saiti avades peab vaatajale kohe selge olema kuhu edasi minna. Inimesed ei viitsi kerida, veelvähem kursoriga otsida milline lehekülje osa on lingitav, milline mitte.

Navigatsiooni kujundamine

Kui saidi ülesehitus on läbimõeldud siis on paras aeg otsustada milline saab olema navigatsiooni disain. Allpool on mõned soovitused milledest juhinduda.

Lõpuks kui navigatsioon on valmis saad seda kasutama hakata. Pea meeles, et kodulehe tegemise käigus võib sul tulla tahtmine navigatsiooni muuta. Soovitav on mõni aeg oodata. Kui aja möödudes tunned ikka vajadust muudatusi teha siis tuleb need teha kogu saidi ulatuses ja nii, et sinu kodulehe üldine kompositsioon sellepärast ei kannataks.

Hea on kui leiad mõne sõltumatu vaatleja kes ütleks, kui mugav on sinu saiti käsitseda. Kui lehel on raske navigeerida siis võid olla kindel, et sinu saiti enam uuesti keegi ei külasta.