Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

XML Parser

xml.jpg

Parser e. süntaksianalüsaator. Enamikesse brauseritesse on parser sisse ehitatud selleks, et lugeda ja manipuleerida XML'i. Parser muudab XML'i JavaScriptile ligipääsetavaks objektiks

Näited:

XML faili laadimine ja parsimine
XML stringi laadimine ja parsimine

Parser loeb XML'i ja muudab selle XML DOM objektiks. See avab juurdepääsu Javascript'ile.

On mõningaid erinevusi Microsoft'i XML parseri ja teistes brauserites kasutatavate parserite vahel. Microsoft parser loeb XML faili ja XML stringi (teksti) korraga. Teistes brauserites kasutatakse eraldi parsereid kuid põhifunktsioonid on neil kõigil sarnased.

IE kasutab loadXML() meetodit XML stringi parsimiseks, teised brauserid aga DOMParser objekti.

Turvalisuse tagamiseks ei pääse brauserid kõikidesse domeenidesse korraga. S.t. et veebileht ja XML fail peavad asuma ühes ja samas serveris. Antud juhul asuvad kõik siin olevad näited domeenis nimega "pyramdesign.angelfire.com. Kui sa soovid mõnda näidet kasutada oma veebilehel siis pead XML failid viima oma serverisse. Vastasel juhul - kasutades xmlDoc.load() meetodit - saad hoopis sellise teate: "Access is denied".

Kokkuvõtteks - XML brauser on parser sellepärast, et ta parsib (loeb) XML informatsiooni andmetest ning märgendab selle nii, et kompuuter suudab määrata informatsiooni mõtte. Kui sa lood kehtiva XML dokumendi siis sa kirjutad dokumenti mida XML parser suudab lugeda.

Punane Nool Vasak Punane Nool