Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Seadmete installeerimimne

windows_7.png

Seadmete ühendamisel kompuutriga, püüab Windows selle installeerida automaatselt ja teavitab kui ta vastava seadme ajurit (driver) ei leia.

Kui nii juhtub siis mida teha?

Esmalt peab sul olema Interneti ühendus selleks, et Windows saaks otsida ajureid (driver) onlainis. Selleks, et teada kas kompuuter on ühenduses Internetiga, ava brauser ja proovi siseneda mingisse veebisaiti. Kui ühendus puudub siis taasta kõigepealt see ja ümberinstalleeri vajalik seade.

Windows ei saa kontrollida uuemate ajurite (driver) saadavust niikaua kui "Windows Update" pole seadistatud automaat-reziimile. Kontrolli et uuenduste seadistustes oleks märgitud ka recommended updates.

Kontrolli ajureid käsitsi "Windows Update" abil

Teinekord pakutakse uuemaid ajureid kasutajale tema vabal valikul (optional). Neid ajureid "Windows Update" ei installeeri automaatselt kuid teavitab sind sellest. Seega, kui uuenduste saamine pole seadistatud automaat-reziimile siis saad kontrollida uuemate ajurite olemasolu käsitsi.

Start otsingu lahtrisse kirjuta Update nüüd vali Windows Update.
Vasakus paanis kliki Check for updates. Oota kuni Windows kontrollib uuenduste olemasolu.
Kui uuendusi leitakse siis uuri neid lähemalt klikkides lingile. Igas uuenduses võib olla ajureid.
Select the updates you want to install kontrolli mida sulle pakutakse ja märgista need mida soovid installeerida. Seejärel kliki OK.
Windows Update lehel kliki Install updates.
Vajadusel kirjuta administraatori parool v. kinnitus.

Seadme tarkvara installeerimine

Igakord ei suuda "Windows Update" vajalikku ajurit leida. Kui seadmega on kaasas installatsiooni ketas (CD) siis võib vajalikud ajurid leida sealt, kui ei siis on soovitav pöörduda seadme tootja kodulehele. Vaata sealt uuemat tarkvara ja ajureid.

Kui vajalik ajur on leitud siis tuleb see kompuutrisse installeerida. Kõigepealt pead arvutisse sisse logima kui administraator. Seejärel ava "Device Manager":

Start-->Control Panel-->System and Security-->Device Manager.
Avaneb sedmete nimekiri. Vali sealt mida soovid uuendada ja tee topelt-klõps seadme nime kohal.
Driver-->Update Driver

Pane tähele: Selleks, et teada kas vastav seade sobitub sinu kompuutri Windows versiooniga, mine Windows Compatibility Center veebisaidile.

Kui sa tootja kodulehelt vajalikku ei leidnud siis proovi seade ümberinstalleerida, installeerimis ketta (CD) abil.

Seadmete installeerimine, vaatamine ja haldamine

Selleks, et vaadata millised seadmed on sinu kompuutriga ühendatud ning millised neist töötavad ja millised mitte. Ava "Devices and Printers" kaust:

Start-->Devices and Printers.

device_folder.jpg
"Devices and Printers" kaust annab ülevaate sedmetest mis on ühendatud sinu kompuutri külge.

"Devices and Printers" kaust kuvab kõiki sedmeid mis on ühendatud sinu arvutiga, kas USB kaabli, juhtmeta (wireless) või võrgu kaudu. Sinna hulka kuuluvad ka Bluetooth (sinihamba) ja Wireless (juhtmevaba) USB seadmed.

Seadmed mis on installeeritud kompuutri sisse, "Devices and Printers" kaust ei kuva. Näiteks: kettasedmed, helikaardid, graafikakaardid, sisseehitatud kõlarid jne.
Neid seadmeid saab vaadata kui avad "Device Manager" nimekirja.

Mida saab teha "Devices and Printers" kausta abil?

Windows troubleshoot (probleemihaldaja) kasutamine

Troubleshooting'ut kasutades saab automaatselt parandada mitmeid lihtsamaid probleeme oma kompuutris. Näiteks: võrguühenduse taastamine, probleemid raudvara ja sedmetega, veebi kasutamine, programmide sobivus jne. Kuigi troubleshooter ei lahenda kõiki probleeme sinu arvutis, tasub esmase abivahendina kasutada just seda.
Avame troubleshooting programmi:

Start-->Control Panel.
System and Security all kliki Find and fix problems.

troubleshooter.jpg
Troubleshooter'i dialoogi aken

Troubleshooter võib sulle esitada küsimusi või pakub võimalust taastada tava-seadistus (reset). Kui troubleshooter ei suuda probleemi lahendada siis pakub ta erinevaid lahendusi onlaini teel.

Kui sa näed hoiatavat märki  warn.jpg näiteks mõne seadme juures siis tee parem-klõps ikoonil ja vali Troubleshoot. Oota kuni troubleshooter otsib probleemile lahendust ja siis järgi juhiseid.Punane Nool Vasak Punane Nool