Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Windows 7 kõvaketta installeerimine

windows_7.png

Kõvaketta installeerimine pikendab sinu kompuutri eluiga ja suurendab mälu mahtu.

Sisemise (internal) või välimise (external) kõvaketta lisamisel saab suurendada kõvaketta kogumahtu mitmekordseks. Eriti oluline on see vanemate kompuutrite puhul kus kõvaketta mahud on väiksed.

Väline (external) ketas

Kõige lihtsam viis kõvaketta mahu suurendamiseks, on lisada juurde väline ketas. Ta ei tööta nagu peamine kõvaketas (see kuhu Windows on installeeritud) vaid saad seda kasutada oma failide, piltide, videote, muusika ja programmide hoidmiseks.

Välise ketta kasutamiseks on vaja ta ühendada lihtsalt kompuutri USB pistikusse ning vajadusel installeerida mingi tarkvara. Täpsemad juhised saad ketta dokumentatsiooni uurides.

Sisemine (internal) ketas

Sisemine kõvaketas on ühenduses kompuutri emaplaadi (motherboard) IDE või SATA kasutajaliidese (interface) abil. Ketta paigaldamiseks tuleb kompuutri korpus avada ja juhtmed lahti ühendada. Protsess ise on järgmine:

Olemasoleva ketta eemaldamine ja asendamine teisega.

Lülita kompuuter välja, eemalda vooluvõrgust ja ava korpus.

Ühenda lahti kõik juhtmed mis on ühenduses kõvakettaga ja eemalda ketas. Jäta juhtmete paigutus/ühendus meelde. Soovitan vaadata kompuutriga kaasasolevat dokumentatsiooni.

Paigalda uus ketas vana kohale ja ühenda juhtmed.

Paigalda uus ketas nii, et vana jääb alles.

Lülita kompuuter välja, eemalda vooluvõrgust ja ava korpus.

Paigalda uus ketas vabasse kõvaketta lahtrisse. (Kinnitused võivad olla erinevad olenevalt tüübist: kruvid, klambrid, liuguriga siinid jne.).

Ühenda voolujuhe kettaga.

Ühenda ketas emaplaadiga. Uuri dokumentatsioonist täpsemalt millist tüüpi kettaga on tegemist.

Uue ketta kasutuselevõtt

Kui sa oled oma kõvaketta õieti installeerinud siis peab kompuuter selle ära tundma. Arvuti käivitamisel peab BIOS süsteem selle tuvastama.
Kui sa tahad, et sinu uus kõvaketas oleks esmaseks (peamiseks millel on Windows) siis pead Windows'i sellele installeerima. Kui sa jätad Windows'i vanale kettale siis pead pärast kompuutri käivitamist nägema uut kõvaketta draivi:

Start-->Computer

Täht mida kuvatakse kõvaketta draivi juures sõltub arvuti konfiguratsioonist. Kui sa ei näe uut kõvaketta draivi siis proovi vaadata "Computer Management".

Start-->Control Panel-->System and Security-->Administrative Tools topeltklõps Computer Management peal.
Vasakus paanis, Storage all kliki Disk Management. Sealt vaata kas uue ketta draiv on olemas.

Arvatavasti enne kõvaketta kasutuselevõttu pead selle formaatima nii, et Windows saaks seal informatsiooni (data) säilitada.

Kui arviti siiski uut ketast ära ei tunne siis vii läbi uus installeerimise protseduur ja jälgi hoolega juhiseid mis käivad kompuutri ja kõvakettaga kaasas.
Alati tasub külastada tootja veebisaiti abi saamiseks.Punane Nool Vasak Punane Nool